Régiós-, egyben Békés megyei fogathajtó versenyt rendeztek szombaton Gyomaendrődön. Erdős Norbert kormánymegbízott az első alkalommal megrendezett Körös Kupa felvezetéseként kijelentette, egyértelmű a szervezők törekvése, miszerint hagyományteremtő szándékkal indították útjára a versenyt. Mint mondta: a ránk akasztott „lovas nemzet" kifejezést büszkén vállalhatjuk ma is.Fekécs László, a Tisza Kálmán Közoktatási Intézmény gyomaendrődi szakképzési intézményegység-vezetője a hír6.hu-nak elmondta, hogy a premieren 26 induló adta le nevezését, köztük az iskola négy tanulója. – Ez volt a verseny egyik motivációja, vagyis megmutatni, hogy intézményünkben, milyen színvonalon folyik a lótenyésztés oktatása. A főszervező hozzáfűzte: több külföldi ménessel is kapcsolatban áll iskolánk, így Lengyelországban és Franciaországban is tanulhatnak diákjaink. Eredmények: Kettes fogatok: 1. Barna János (hajtó) 2. Kemecsi István (hajtó) 3. Medvegy Zoltán (hajtó) Póni kettes fogatok: 1. Bohák András (hajtó) 2. Szikora Tamás (hajtó) 3. Varga Sándor (hajtó) Szabadidős kettes fogatok: 1. Varga György (hajtó) 2. Sznyida János (hajtó) 3. Perei László (hajtó)